Підсумки круглого столу “Ефект синергії для IT-спільноти”

Вчора був на круглому столі “Ефект синергії: Нові можливості ІТ-спільноти України”. Тезисно чим мені запам’яталась ця подія:

Андрій Садовий, розповів що гордиться львівськими айтішниками, що це уже помітна категорія населення в місті. Місто буде старатись допомогти компаніям. Зараз є проекти виділення землі і побудови технопарку. Також є ідеї виділення землі і побудови будинків для програмістів для забезпечення житлом.

Микола Роєнко, перший президент ITUkraine і президент на 2011 рік. Привітав всіх з Миколаєм :) Розповів чим займалась ITUkraine в 2011 році – підготовка законопроектів і відносини з владою. Повідомив, що на 2012 рік президентом ITUkraine вибрано Тараса Кицмея і центр прийняття рішень тепер переноситься у Львів.

Тарас Кицмей – розповів про історію створення ITUkraine, концепцію і чому кожного року переобирають президента ITUKraine. На сьогоднішній день розмір експортної ІТ-індустрії перевищує 1 млрд дол. США, тут працює близько 200 тис. ІТ-спеціалістів, з яких 30-40 тис. зорієнтовані на експортну галузь. Щорічне зростання галузі – 30-40% в рік. Сьогодні в Україні є можливість створити 150-200 тис. працівників ІТ-галузі для орієнтації на експорт.

Володимир Воробей розповідав про IT-BPO кластер, про концепцію. Серед основних досягнень за два роки – запуск груп англійської мови, реєстрація асоціації, вирішення внутрішніх організаційних питань. Як потім на фуршеті сказав Тарас Кицмей, вирішили почати з покращення вивчення англійської мови бо у нас багато розумних людей, котрі можуть щось аутсорсити, але основна перепона – погане знання англійської.

Олександр Кобзарєв виступив від інституту міста і розповів, що місто допоможе ініціативам чим зможе. А може в основному координувати, забезпечувати промоцію, допомагати залучати інвестиції.

Окана Борисенко, голова IT комітету EBA – внесла деяке пожвавлення і так душевно розповіла про відносини з ITUkraine, комітетом і урядовими ініціативами.Серед цікавого – зараз триває дискусія щодо податкових пільг і є заперечення від податкової, щоб пільги починались від 10 працівників – для уникнення шахрайства. Але є лобісти, котрі наполягають на 5 працівниках – інакше майже повністю відпадають стартапи. Є підтримка від євросоюзу по створенню бізнес-інкубаторів. Створено якісь структури в Луцьку, Києві і Харкові.

Проректор Політеху говорив про те, що найкращі кадри вимивають в розробку і що компаніям треба допомагати університетам з навчанням. Повідомив, що зараз конкурс на одне місце на комп’ютерній інженерії – 15 чоловік на одне місце.

Власне задумка наскільки я зрозумів була в тому, що буде круглий стіл і дискусія, водночас виступала тільки президія – учасники тільки слухали. Нової інформації для тих, хто слідкує за подіями, прозвучало небагато – в основному загальні наміри і інформація про те, що йде спілкування з державою.

Фото з події:

Потім був фуршет, де мені вдалось поспілкуватись з цікавою компанією з Чернівців, вирішити робити спільний проект з Володимиром Олексюком – можливо скоро буде анонс. Радий, що вдалось поспілкуватись з Тарасом Кицмеєм – щодо Lviv Outsourcing Forum і декількох інших цікавих проектів. Дав два інтервью – для ЗІКу і ще одного каналу – розповів про сучасний стан ринку стартапів і що потрібно змінити з законодавчої точки зору – забезпечення прав інвестора, закони про акціонерні товариства, про інтелектуальну властність, про спрощені умови для молодих технологічних компаній, про прив’язку освіти до почочного стану в технологіях. Переговорив з Олегом Денисом – можливо Lviv Startup Club ввійде в IT-BPO кластер, якщо в цьому буде сенс.

  • Loading tweets...