Підсумок по Lviv Startup Club Session 7.0 “Маркетинг в стартапі”.

Зареєструвалось 111 людей, прийшло близько 90.

Цього разу сиділи в новому залі в Оптіма-Плаза. Зал просто чудовий – з великими оглядовими вікнами, аудіосистемою і величезним екраном для проектора. Проте відчувалось, що ще не обжитий настільки як на Смаль-Стоцького, котрий за шість конференцій став майже рідний. Схоже відчуття виникає, коли переходиш на нову версію улюбленного софта – все ніби знайоме, але ще не рідне.

Lviv Startup Club Session 7.0 "Marketing in startup"

Коротко по конференції:

– Виріс рівень представницькості на конференції і зацікавленості учасників в темі. Під час Speed Networking помітно було, що люди зібрались націлені працювати і домовлятись. Дехто знаходив замовників по аутсорсу, дехто працівників у свій стартап.

– Свій виступ оцінюю на 4 з мінусом. Надалі буду відмовлятись від практики одночаної активної рекламної кампанії, організаторства і виступів підряд на декількох конференціях. Було стидно за свою недописану в 3 ночі презентацію. До таких подій хочу підходити більш відпочившим і енергійним. Сподіваюсь вдалось донести до людей важливість маркетингу і дати нові ідеї для існуючих стартапів. Деякі речі довелось пробіжати галопом, хоча про те ж партнерство чи контекстну рекламу можна розказувати довго. Можливо зробимо окремий майстер-клас по маркетингу для стартапа.

– Дмитро Шоломко, не був на першій частині його доповіді, довелось готувати кофе-брейк. З того що побачив – сподобались цифри по аудиторії інтернету і його баченню майбутнього маркетингових систем. Доповнилось бачення, що буде відбуватись з українським інтернетом в наступні декілька років. Наступного разу попробую сам задати тон питанням до доповідача, спочатку заблукали трішки не туди :) Сподобались питання по еффекту від промо-ваучерів, вартості слів і CPA vs CPC.

– Вакансій і стартап-ідей було відверто мало, хоча знаю, що в залі було багато людей з ідеями і вакансіями в своїх стартапах. І ті, хто представив свої вакансії – знайшли собі працівників. Можливо просто ще не всі освоїлись.

– Під час великої перерви приємно було спостерігати жваві обговорення в малих групах і курилках :) Про результати нічого сказати не можу – сам в цей момент знайомив інвесторів з цікавими стартапами і шукав технологічного підрядників для одного з стартапів.

– Панельна дискусія замість півгодини тривала близько години. Тільки після першої половини експертів вдалось підвести до викладення дійсно цікавої інформації – хто які маркетингові ходи пробував, які цифри по залученню клієнтів, які найважливіші орієнтири і цифри. Цікаво було послухати історії про помилки і що не варто робити в інтернет-рекламі.

– Перший стартап, www.crowdin.net, зрілий, глобальний, можливо під час презентації занадто сконцентрувався на описі ринку. Я б більше розповів про шлях до ринку і послухав поради по маркетингу такого проекту.

– На презентації Івана про Добро-Уа вимушений був вийти на 10 хвилин, попросили вернутись – в залі відбувалось щось незрозуміле. На мою думку Івану треба було не збиватись на коментарі, а доповісти про свою ідею, а потім відповісти на запитання. А так – втратився логічний хід думок. Сподіваюсь всі учасники процесу отримали для себе користь від презентації.

– Ігор Бобак з Business Analysis Tool – зрілий важкий проект, засновником проінвестовано близько мільйона гривень. Потужна система шукає партнерів серед інтеграторів 1С і інших ERP систем.

Загалом приємно, що всі проекти були різні і з кожного при бажанні можна було отримати хороший приклад як треба чи не треба розвивати проект.

Про майбутнє:

Якщо вдастся домовитись з крупним інвестиційним фондом, котрий буде готовий розкрити кухню процесу інвестування – наступну конференцію 17 квітня зробимо по інвестиціям.

Також я помітив, що багато хто з стартапів орієнтований на продажу чи залучення трафіку через партнерів. Є ідея запросити Дениса Олійника з futbolka.ua і розібрати тему продажу через партнерів.

Буду жорсткіше слідкувати за таймінгом. Загалом попробую урізати першу частину з доповідями і розширити другу за рахунок панельної дискусії. Можливо навіть перенесу панельну дискусію в першу частину.

Ще є ідея використати проектор під час панельної дискусії для виводу твіттів по конференції.

І ще одна ідея – дозволити презентацію одному з стартапів з не-IT сфери: біотеху, embedded systems або прикладної математики. Хто знає, що це може бути за проект – зголошуйтесь.

П.С. Фотографії, слайди і офіційний підсумок – на сайті Lviv Startup Club

 • http://webmil.com.ua Vitaliy Pushkar

  Ростислав, було б цікаво також дізнатись про результати анкетного опитування :)

 • http://webanalitic.blogspot.com/ Максим Залевський

  Досить важко бути одночасно доповідачем і готувати презентації, знаю по собі. Більш практично запрошувати доповідачів різних компаній.

  Темп був досить великий і відчутно було, що в регламент не вписуємось. Можливо частково через те, що Дмитро Шоломко зарядив надто багато інформації, фактично 3 презентації підряд. Звичайно це дуже правильно, але люди теж прийшли виговоритись, тому розкачка пішла аж під кінець.

  Можливо варто зробити обмеження по к-сті слайдів доповідачів. Явно відчувався перебор з подачею інформації. Часто доповідачі надто заглиблювались в несуттєві нюанси, технічні моменти. Це втомлювало, відверталась увага від основного.

  Круглий стіл варто робити відповідно до к-сті експертів. Адже на одне питання ішло 3 відповіді і на це теж витрачається час, а ще доповнення. Тому, збільшити час на панельну дискусію – хороша ідея.

  Взагальному, все дуже гарно. Головне продовжуйте робити такі заходи і надалі.

  Завжди буду радий допомогти та підтримати. Ти молодець!

 • Loading tweets...