Підсумок по Lviv Startup Club Session 7.0 “Маркетинг в стартапі”.
Зареєструвалось 111 людей, прийшло близько 90.
Цього разу сиділи в новому залі в Оптіма-Плаза. Зал просто чудовий – з великими оглядовими вікнами, аудіосистемою і величезним екраном для проектора. Проте відчувалось, що ще не обжитий настільки як на Смаль-Стоцького, котрий за шість конференцій став майже рідний. Схоже відчуття виникає, коли переходиш на нову версію улюбленного софта – все ніби знайоме, але ще не рідне.

Коротко по конференції:
– Виріс рівень представницькості на конференції і зацікавленості учасників в темі. Під час Speed Networking помітно було, що люди зібрались націлені працювати і домовлятись. Дехто знаходив замовників по аутсорсу, дехто працівників у свій стартап.
– Свій виступ оцінюю на 4 з мінусом. Надалі буду відмовлятись від практики одночаної активної рекламної кампанії, організаторства і виступів підряд на декількох конференціях. Було стидно за свою недописану в 3 ночі презентацію. До таких подій хочу підходити більш відпочившим і енергійним. Сподіваюсь вдалось донести до людей важливість маркетингу і дати нові ідеї для існуючих стартапів. Деякі речі довелось пробіжати галопом, хоча про те ж партнерство чи контекстну рекламу можна розказувати довго. Можливо зробимо окремий майстер-клас по маркетингу для стартапа.
– Дмитро Шоломко, не був на першій частині його доповіді, довелось готувати кофе-брейк. З того що побачив – сподобались цифри по аудиторії інтернету і його баченню майбутнього маркетингових систем. Доповнилось бачення, що буде відбуватись з українським інтернетом в наступні декілька років. Наступного разу попробую сам задати тон питанням до доповідача, спочатку заблукали трішки не туди Сподобались питання по еффекту від промо-ваучерів, вартості слів і CPA vs CPC.
– Вакансій і стартап-ідей було відверто мало, хоча знаю, що в залі було багато людей з ідеями і вакансіями в своїх стартапах. І ті, хто представив свої вакансії – знайшли собі працівників. Можливо просто ще не всі освоїлись.
– Під час великої перерви приємно було спостерігати жваві обговорення в малих групах і курилках Про результати нічого сказати не можу – сам в цей момент знайомив інвесторів з цікавими стартапами і шукав технологічного підрядників для одного з стартапів.
– Панельна дискусія замість півгодини тривала близько години. Тільки після першої половини експертів вдалось підвести до викладення дійсно цікавої інформації – хто які маркетингові ходи пробував, які цифри по залученню клієнтів, які найважливіші орієнтири і цифри. Цікаво було послухати історії про помилки і що не варто робити в інтернет-рекламі.
– Перший стартап, www.crowdin.net, зрілий, глобальний, можливо під час презентації занадто сконцентрувався на описі ринку. Я б більше розповів про шлях до ринку і послухав поради по маркетингу такого проекту.
– На презентації Івана про Добро-Уа вимушений був вийти на 10 хвилин, попросили вернутись – в залі відбувалось щось незрозуміле. На мою думку Івану треба було не збиватись на коментарі, а доповісти про свою ідею, а потім відповісти на запитання. А так – втратився логічний хід думок. Сподіваюсь всі учасники процесу отримали для себе користь від презентації.
– Ігор Бобак з Business Analysis Tool – зрілий важкий проект, засновником проінвестовано близько мільйона гривень. Потужна система шукає партнерів серед інтеграторів 1С і інших ERP систем.
Загалом приємно, що всі проекти були різні і з кожного при бажанні можна було отримати хороший приклад як треба чи не треба розвивати проект.
Про майбутнє:
Якщо вдастся домовитись з крупним інвестиційним фондом, котрий буде готовий розкрити кухню процесу інвестування – наступну конференцію 17 квітня зробимо по інвестиціям.
Також я помітив, що багато хто з стартапів орієнтований на продажу чи залучення трафіку через партнерів. Є ідея запросити Дениса Олійника з futbolka.ua і розібрати тему продажу через партнерів.
Буду жорсткіше слідкувати за таймінгом. Загалом попробую урізати першу частину з доповідями і розширити другу за рахунок панельної дискусії. Можливо навіть перенесу панельну дискусію в першу частину.
Ще є ідея використати проектор під час панельної дискусії для виводу твіттів по конференції.
І ще одна ідея – дозволити презентацію одному з стартапів з не-IT сфери: біотеху, embedded systems або прикладної математики. Хто знає, що це може бути за проект – зголошуйтесь.
П.С. Фотографії, слайди і офіційний підсумок – на сайті Lviv Startup Club
-
http://webmil.com.ua Vitaliy Pushkar
-
http://webanalitic.blogspot.com/ Максим Залевський