Поради щодо нетворкінгу на конференціях

Мій шлях в конференціях почався в 2001 році, коли я доповідав на своїй першій студентській конференції про використання односторонніх функцій для побудови ідеальної системи електронних грошей. Там я зустрів одну людину, знайомство з якою допомагає і скеровує мене і дотепер. Потім були різноманітні події, котрі з періодичністю раз в пів року траплялись в моєму житті. Поки з 2009 року я не занурився в цей бізнес з головою. Я рахував, що за цей час відвідав, доповідав та організував близько 100 конференцій, зустрічей та мітапів.

Бейджі

Бейджі

Часами я зустрічав розчарування в якійсь зі своіх чи стороонніх подій. Декілька раз відчував і себе лишнім на цьому святі життя. Та можу сказати, що кожного разу, коли це траплялось, проаналізувавши можна було дати одну з 10 порад. Котрі я вирішив систематизувати і зробити загальнодоступними.

1. Найбільш цінна частина конференціі – це люди, котрі на ній зібрались.
Доповіді теж цінні, оскільки дають нову інформацію чи надихають на цікаві ідеі.
Але найбільш цінно – це зібрання в одному місці великої кількості експертів та колег в вашій темі. Котрі самим форматом налаштовані ділитись думками, ідеями та інформацією.
На конференції інколи можна 15 хвилин поспілкуватись з людьми у котрих доволі насичений графік і зазвичай доведеться довго домовлятись про зустріч.

2. Дослідіть хто буде на конференції за тиждень-два до події.
Перегляньте програму, знайдіть людей, котрі вам цікаві, знайдіть іх в фейсбук чи лінкедін. Попросіть організаторів переправити ім вашого листа. Якщо це можливо – домовтесь з ними до конференціі.

3. Якщо ви вже знаєте, хто вам цікавий – знайдіть його і поспілкуйтесь ДО доповіді. Якщо людина справді цікава і популярна – після доповіді до неї буде стояти черга з бажаючих поспілкуватись. І вам доведеться пробиватись через натовп заради 2-секундного обміну картками. Разом з тим я неодноразово був свідком як буквально за пів години до того цей самий спікер спокійно сидів у куточку чи самотньо прогулювався коридорамм конференції.

4. Підписуйте візитні картки інформацією про що ви домовились з людиною. У мене інколи бувало близько сотні візиток після хорошоі конференції. Ці записи допоможуть згадати вам про що була розмова. Або чим ви можете бути корисні один одному.

5. Напишіть фоллоу-апи на другий день після конференціі. Декілька раз я робив експерименти і писав фоллоапи за 2-3 тижня після конференції. Це теж працює, якщо вас запам’ятали. Але якщо ви пишете фоллоапи одразу після конференціі – продовжити спілкування і розгорнути домовленості в рази легше.

6. Добре відпочиньте перед конференцією. Як правило під час події навантаження на організм та мозок зростає в рази – більше інформаціі, більше контактів, нове середовище. Тому вам буде потрібно багато сил та енергії. Краще приїдьте напередодні та підіть з препаті до 12 ночі :)

7. Часто питають що робити, якщо не знаєш, хто тобі потрібен на конференціі? Чи потрібна певна категорія людей та немає уявлення де і як її шукати. Відповідь проста – просіть знайомих представити вас і також знайомте їх з тими, хто їх цікавить. І вам надзвичайно повезло якщо ви знаєте професійного нетворкера, людину, котра вариться довго в ринку і знає все про всіх.

8. Конференція – це місце скоріше для того, щоб познайомитись і намітити основні віхи співпраці, ніж проводити довгі переговори і підписувати контракти. Хоча якщо ви попали на свого ключевого клієнта, котрий принесе вам більще ніж всі інші разом взяті – використайте свій шанс.

9. Запам’ятовуйтесь чимось. Дуже важливо мати свою фішку завдяки якій вас будуть пам’ятати всі, кого з ким ви будете спілкуватимсь. Олексій Мась з’являється на конференціях тільки в червоних сорочках. Карполан ходить в довгій червоній футболці та кепці скільки я його пам’ятаю. Це винятки, та чим більш яскраво буде зрозумілий ваш стиль – тим краще для вас.

10. Будьте активним. І залиште глибокі роздуми на час, коли ви будете повертатись додому з події. Хоча можливо ви вмієте поєднювати одне й друге.

Ну і нарешті найголовніше, щоб підсумувати – завжди пам’ятайте про своі цілі під час конференціі та формуйте іх заздалегідь. Цікавтесь іншими і розповідайте про себе.

Якщо ви будете використовувати ці поради – налагодите стосунки з більшою кількістю людей і зможете отримати більше з кожноі конференції, котру відвідаєте.

Є що добавити чи заперечити? З задоволенням послухаю та відповім в коментарях.

  • Loading tweets...