Мій відгук на SMM Camp

Побував в неділю на smmcamp. Відчуття як завжди змішані. З одного боку в Україні вже є по декілька десятків комманд чи компаній котрі щось вміють робити в соціальних мережах. Розуміються як просуватись і навіщо компанії мати Facebook сторінку, як працювати в twitter-і, для чого збирати групи в вконакті, як запускати вірусне відео на ютубі.
З другого таке враження, що всіх сммщиків ваблять великі маркетингові бюджети інтернаціональних корпорацій – надмірно велика кількість кейсів з ferrari, pepsi, peugeot і іншими брендами тому підтвердження. Це було не дуже помітно на доповідях. Але було просто разюче в запитаннях і дискусіях в кулуарах. З того, що запамяталось: доповідь магазину взуттєвого магазину shoeshoe, котра мені дуже сподобалась саме своєю правильністю – орієнтацією на чіткі маркетингові завдання в умовах маленьких бюджетів. Була доповідь мережі АЗС КЛО, котра також вразила особистістю доповідачки і тим скільки цікавого і корисного можна зробити в абсолютно скучній і банальній ніші. В обидвох доповідях простежувався чіткий звязок – наше завдання в соц. мережах збільшити продажі, для цього ми організовуємо такі конкурси, таким чином беремо зворотній звязок, ось так повідомляємо про наші новини, а так досягаємо, щоб нас рекламували наші клієнти своїм знайомим, крім того ми працюємо з негативними відгуками і це нам дає такі результати. Все. Саме те, що потрібно для малого бізнесу і середнього бізнесу. І для чого дуже добре підходять соціальні мережі.
Коли я спілкувався з представниками агенств, що працюють на великі бренди – було відчуття, що всі грають в гру, правила, котрої не дуже розуміють навіть ті, хто її створив. Або що більш ймовірно ті, хто створив не змогли пояснити тим, хто контролює на місцях. Лайки, ретвіти, перегляди, коментарі – показники і метрики стали річчю в собі. І не рідно було чути: “а скільки лайків зібрали?” – “2 тисячі”, “- ооо, круто”. Не зрозуміло навіщо ці лайки були, як вони вплинули на просування чи підтримку іміджу продукту, як досягнутий результат потім збираються використовувати. Це розуміють і самі представники “великих” агенств. В приватних розмовах вони генерували на диво класні ідеї і демонстрували чудове розуміння суті соціального маркетингу. Проте здається хто платить, той і замовляє музику.
З приємного – вдалось поспілкуватись з великою кількістю знайомих. Знайшов 5-7 дуже класних доповідачів на конференцію по соціальному маркетингу у Львові 18 лютого. Побачив дуже щирий і непідробний інтерес до просування в соц. мережах – було близько 250 людей, що дивно – дуже багато дівчат, майже половина. Послухав 4 цікаві доповіді. Добавив до свого розуміння sm маркетингу декілька важливих штрихів. Буду втілювати найближчим часом декілька ідей. Організаторам – ріспект, роблять надзвичайно корисну і цікаву справу.

  • Loading tweets...