Думки вголос після Lviv iCamp 2010

Я обіцяв розповісти чому ми перенесли Lviv iCamp 2010 в Український Католицький Університет.

Спочатку як розвивались події в хронологічному порядку за декілька днів перед конференцією:

Середа, 12:08 Отримую повідомлення від Ірен (адміністратор конференції) в скайп “Щойно спілкувалась з директором готелю, вони хочуть на 22 тис. гривень більше”. У відповідь відправляю два смайлики, все здається занадто неправдоподібним.

12:30 Дзвоню в готель, вибачаюсь, говорю про те, що не можу нічого зрозуміти. Мене переключають на старшого менеджера. Старший менеджер говорить, що ми мусимо заплатити саме таку сумму. На запитання чому раніше говорили інше – говорить, що треба заплатити саме стільки. На всі спроби домовитись – відповідь одна – платіть. Кладу трубку і розумію, що мені дуже страшно і треба дуже-дуже швидко шукати інше приміщення.

12:48 Ірен пише, що вже занесла 1000 грн завдатку. Розумію, що гроші пропали.

2 години обдзвонюємо конференц-зали, університети.. 4 залів немає ніде. Лемберг закрився на ремонт, в будинку вчених називають космічну ціну, у всіх решта -1-2 зали. Їду в інститут менеджменту – там конференцзал і 3 розкидані аудиторії. Звідти їду в готельне училище, залишаю випадкову помічницю чекати закінчення педнаради. Їду в Гетьман – там конференц-зал + прохідний зал + маленька кімната з круглим столом, завішана стягами + невеличка аудиторія на 2 поверсі. Знову не те. Уже ввечері дзвоню в Шувар – там можуть розділити виставковий зал портьєрами, але тільки за тиждень, за 2 дні не встигнуть. До того ж у суботу у них в другому залі виставка голубів. Уявляю як учасники будуть ходити між клітками з голубами і продовжую пошуки.

Чомусь крім відчаю не полишає впевненість. що все буде добре.

19:30 Знаходжу сайт Українського католицького Університету. Бачу конференц-зал і аудиторії на потрібну кількість людей. Дзвоню. Вже нікого немає – звертайтесь завтра.

Четвер, 10:00 Дзвоню за контактним телефоном. Роман просить почекати, коли добереться на роботу і взнає що із залами.

11:00 Дістаю телефон директора Супутника, дзвоню, ніхто не бере трубку.

11:30 Дзвонить Роман із УКУ, конференц-зал вільний, решта аудиторій зайняті – здають ТОЕФЛ та інші заняття. Обіцяють ще вияснити.

12:00 Перезвонюю і прошу звільнити аудиторії, обіцяю ТОЕФЛ і іншим зняти інші зали і дати ще грошей, тільки щоб зали були вільні. Роман обіцяє поговорити.

13:30 Дзвонить Роман, говорить, що переніс людей з інших аудиторій і може віддати нам всі чотири. Я не вірю і вирушаю поглянути на все власними очима.

14:30 Приїзжаю в УКУ – аудиторії класні, атмосфера класна, власники душевні, домовляємось про деталі. Тиснемо один одному руки – ми домовились. У мене ейфорія. Залишилось дати знати всім учасникам про зміну місця. Розумію, що потрібна розсилка імейлів, розсилка смсок, продзвін міських номерів, продзвін десятка акредитованих журналістів, десятка блогерів, двух десятків доповідачів і ще з десяток людей, котрі задіяні в організації.

15:00 Годину чекаю таксі, щоб добратись з УКУ в центр.

17:00 Мені дзвонять з організації, котра була співорганізатором форуму, я розповідаю, що ми його переносимо, просять не робити цього – на всіх баннерах крутиться Супутник, у всіх анонсах також він. Обіцяють серйозно поговорити з власниками. Вирішуємо зачекати до ранку. Підвішую Романа в невизначеності.

Пятниця, 9:00 Дзвоню перепитати чи вдалось доповитись з Супутником, говорять ще не дозвонились. Далі було 2 години чекання і рідких уточнюючих дзвінків.

12:00 Дзвонять повідомити, що Супутник на поступки не йде. Я повідомляю Романа, що буду у них. Відправляю листа на всіх зареєстрованих про зміну місця.

14:02 Відправляю смс розсилку про зміну місця.

15:00 Намагаємось надолужити все, що потрібно було робити попередні 3 дні – друк поліграфії, уточнення програми і т.п.

19:00 Обдзвонюємо доповідачів, акредитованих журналістів і залучених людей про зміну місця.

Субота, ранок

Спостерігаю як реєструються учасники, бігаю і зачищаю недоліки в організації однією рукою відповідаючи на дзвінки як добратись, а другою малюючи на дошці синім фломастером “iCamp”. Так і не знаю чи допомогла комусь ця табличка.
Взнаю, що сайт конференції покладений чиїмись дбайливими руками, а дівчина, котра мала стояти біля Супутника і направляти всіх в УКУ захворіла і не вийшла.

Субота, вечір: Закриваю конференцію, подія вдалась, афтепаті з гостями.

Сподіваюсь мій досвід буде корисний всім, хто організовує подібні події.

І декілька висновків:
– обов’язково підписуйте угоду зі своїм орендодавцем.
– Питання оренди не можна делегувати, це занадто критично.
– у Супутник більше ні ногою.

Також зробив для себе орг. висновки по проведенню конференції у декілька потоків, це далеко не те саме, що робити подію на один потік.

Ну і тепер про сам інтернет-форум і для чого він організовувався:

– Я хотів створити у Львові площадку, де можуть збиратись всі українські інтернет-діячі. Таку як в Києві iForum чи в Харкові Optimization.com.ua. Судячи з відгуків людей, котрі на цьому розуміються – це вдалось.
– Створити стандарти
– Розповсюдити практику роботи громадських організацій і журналістів через Інтернет. Сприяти створенню електронного громадянського суспільства з веб два ноль обговоренням ініціатив і розповсюдження інформації. Зробити Львів зручним місцем для життя для нас, котрі звикли працювати через інтернет, а не стояти черги чи пів дня їздити по місту замість 10 хвилин роботи за комп’ютером. Щось вдалось. щось ні – можливо не так багато НГО взяло участь, але це найактивніші представники, котрі будуть рухати галузь вперед.
– Я хотів підігріти ринок інтернет-проектів у Львові, щоб у нас було більше цікавих загальноукраїнських інтернет-стартапів саме родом з Західної України, наскільки вдалось побачимо за пів року. Як сказав один з власників презентуючи свій проект на LSC 6.0 – “Ідея проекту прийшла мені, коли я сидів на другому стартап клубі”

Що далі?

– Олексій Мась розповідав, що на минулому iForum в Києві було 2 000 учасників, хочу на наступний iCamp зібрати 500-600 інтернетчиків. Можливо, як сказав Олег Березюк, років через 5 для Lviv iCamp 2015 доведеться дійсно винаймати стадіон :) Хоча розумію, що для Львова навіть цей iCamp – це спроба на рік-два пришвидшити події.
– Весною будемо проводити конференцію з електронної торгівлі, зараз збираємо орг. комітет, доповідачів, спонсорів. Хто хоче взяти участь – велкам.
– На наступний рік заплановано багато класних подій у Львові, одна з них міжнародного масштабу. Мені потрібні креативні, ініціативні, відповідальні самураї з котрими можна робити такі конференції.
– Буду розвивати агенство SMM і інтернет-реклами adPrime. Мені дуже подобається працювати з партнерами 😉

 • http://linux.kiev.ua Wad V Mashkov

  >Також зробив для себе орг. висновки по проведенню конференції у декілька потоків,
  >це далеко не те саме, що робити подію на один потік.
  Але вийшло круто!

  Мені це нагадало Інтернет — багато потоків, кожен пакет йде куди треба… виглядає що це не керовано.

  Дякую за чудову організацію!

 • http://www.youtube.com/andrewbossy Andrew Bossy

  Історія про зміну місця проведення просто детективна… Кидалово явно сплановане. Добре що айтішники – народ комунікативний і самоорганізований. Думаю що потрібно подумати про волонтерів, як запасний варіант для допомоги і підстраховки.
  Все одно молодець і так тримати!

 • http://x-media.com.ua StasDesign

  Дякую за проведену конверенцію, не дивлячись на деякі промахи, як для Львова то це було супер. Думаю такі подію дадуть поштовх в розвитку інтернет-бізнесу у Львові.
  Будем чекати наступних подій. Особливо цікавить тема інтернет-комерції. Хочется почути більш конкретних доповідей, орієнтованих на наш регіон.

 • http://gadget.com.ua Ігор

  Браво і УКУ молодці.Мені здається явно “душевніше” в УКУ icamp пройшов, ніж би це було в Супутнику.

 • Yuliya Voloshynska

  Все відбулось на належному рівні. Місія і завдання iCamp 2010 виконано.
  Насправді було багато цікавої інформації, особливо обговорення за круглими столами, які вів Ростислав Чайка. Кожен міг виділити щось важливе для себе.
  Для мене особливо цікавою стала презентація нового проекту platfor.ma – портал інтелектуальних подій. А також нові ідеї Андія Іздрика стосовно розвитку проекту “Подкасти” podcaster.org.ua
  Особисто мені зміна місця проведення конференції не викликала дискомфорту, проте знаю як до цього часто відносяться учасники. Котрі такі раптові зміни можуть сприйняти як за “несерйозність організації” Часом відмовляючись брати участь і.т.д.
  Вищеописана ситуація відображає у чомусь “бізнес по Галицьки”. Можливо “Супутнику” на такому відношенні до справ і вдавалось якось “заробити” грошей…та з кожним днем така ситуація, сподіваюсь, викорінюватиметься.
  Бо ж є і хороші приклади, як от УКУ!
  Тож вдячна організаторам і учасникам. Було пізнавально!

 • Dmitry Simonov

  Да все нормально с организацией было.
  Пара факапов, а в целом – позитив.

  Не хватило на всех полиграфии – это минус
  Все остались довольны – это плюс

  А синие буквы – именно они помогли нам найти место проведения

 • http://404.in.ua/ vlad

  Особисто мені сподобалось. Зовсім не відчувалося, що все так складно було з місцем. А це головне!

 • http://podcaster.org.ua efandy

  В мене, як випускника УКУ, був аццький флешбек, коли я туди прийшов.
  Думаю, не один учасник був здивований стійким запахом ладану :)))
  Ти крутий чувак, я знаю мало організаторів, які би зуміли все так розрулити в останній момент.
  Дякую, до речі, за можливість виступити. Мені, правда, за свій виступ дуже соромно, бо я не сказав і половини того, що хотів, а натомість наговорив купу зайвого. Але навіть це на мій подив допомогло.

 • http://Prom.UA Oksana Zhuravel

  Ростислав, конференція вийшла корисною та цікавою. Недоліки організації є несуттєвими дрібницями, від них нікуди не дітись. Сама знаю що таке організовувати заходи, та скільки сил та зусиль це потребує.
  Дякую Вам ще раз за запрошення до участі та організацію такого форуму у Львову. Бажаю Вам ще кращих, ще крутіших та ще маштабніших заходів.
  А ми завжди раді будемо з Вами співпрацювати. Конференція з електронної комерції – дуже цікаво, а також інші класні події у Львові завжди готові підтримати:)

 • http://asenyk.com asenyk

  Все було ок, а для того щоб менше було негараздів – варто обмежити кількість потоків до двох максимум.

  Так що подія – суцільний позитив.

  А от Супутник – паразити. таким “бізнесменам” потрібно зробити піар хороший, хай знають.

 • http://www.laset.info/ LaSet

  я вважаю, що конференція вдалася

  дякую організаторам та доповідачам! це було цікаво 😉

 • Pingback: Як створити успішний блог – моя доповідь на #iCamp « Blogoreader – українська блогосфера та інтернет

 • http://eurekasolutions.com.ua/ Антон Вокруг

  молодца! дуже жаль що менен не було. наверстаю!

 • Loading tweets...