Mobile eCommerce: Нова ніша для стартапів?

Я пам’ятаю, як був період, коли вже країною крокували social media, а деякі відчайдухи створювали і розкручували форуми. В той же час коли просте створення групи давало одразу 200-300 учаників. Зараз щось подібне відбувається з інтернет-магазинами побутової електроніки.

Хочете дізнатись про новий ринок, що переживає бум? Хочете зробити стартап і не знаєте в якій галузі спрямувати свої зусилля?

Можливо сидячи в Україні деякі можливості і здаються фантастичними. Проте пройде декілька років і так як з проекту будується будинок, як спочатку читали про Facebook в техноблогах, а через чотири роки нас уже добавляли в ньому наші співробітники, речі котрі зараз зароджуються в Каліфорнії стануть реальністю і у нас.

Потрібно уявляти і думати над проблемами, котрі тільки з’являться через декілька років в новій ніші чи в зв’язку з появою нової технології.

Зараз подібна ситуація на ринку mobile eCommerce. Давайте подивимось що там відбувається і попробуєм зрозуміти, які проекти можна копіювати на український ринок вже зараз, щоб бути розеткою через 5 років. Можливо також вам прийде ідея які стартапи потрібні на глобальному ринку вже зараз. Інколи буває, що в нових нішах з’являються можливості, через невелику потенційну цінність (1-10m) нецікаві хлопцям з Долини. Що ж, думаю це непоганий варант, щоб почати шлях до справді крутих проектів?

Виглядає так, що люди в цілому світі все більше використовують смартфони. І хочуть за допомогою них вибирати найкращий варіант покупки потрібних продуктів. В 2010 було зроблено за допомогою смартфону покупок на загальну суму $3.4 млрд, в 4 раза більше ніж в 2009 році. За прогнозами аналітиків загальний ринок mCommerce в 2015 складатиме $120 млрд.

Amazon випустив Price Check for iPhone, який дозволяє користувачу відсканувати штрихкод продукту, зробити фотографію, чи сказати ім’я продукту і отримати доступ до його повного опису на Amazon marketplace. Користувачі можуть читати огляд продукту, добавити продукт до списку бажаних, share продукт і вирішити чи Amazon пропонує кращі умови, ніж супермаркет в якому сканується продукт. Amazon повідомляє, що апплікацією користуються мільйони раз, особливо на вихідних.

Також Amazon випустив Flow.

У eBay вже була eBay RedLaser – в багато чому аналогічна апплікація.

– Якщо ви плануєте вийти на ринок України з інтернет-магазином наприклад аксесуарів для iPhone найкраще вам запропонувати вашим клієнтам скачати iPhone app – це підвищить їх лояльність і прив’яже до вас до наступної покупки телефона чи аксесуарів. Запускаєте нішевий інтернет-аукціон? Якщо не почнете з mobile app шансів у вас небагато.

На глобальному ринку з’являються наступні перспективи:
– Експертні системи над eCommerce продуктами: ви не знаєте як доглядати за акваріумом з рибками? не біда скачайте відповідний апп і він буде радити вам як часто міняти воду чи чим годувати їх взимку. І допоможе купити відповідний продукт.
– В класичній eCommerce недавно був період поведінкового інтернет-маркетингу. Хто краще знає поведінку користувача – що він любить купувати і що йому потрібно за його смартфон?
– Зв’язок Location Based Services з eCommerce. Поки що немає елегантних реалізацій. А так хочеться натиснути кнопку “Хочу пообідати” на смартфоні, щоб він зрозумів, що вам потрібна найближча пастерія з акційними бізнес-ланчами і привітними офіціантами. Можливо навіть уже замовив один з пропонованих на вибір бізнес-ланчів, щоб не втрачати часу на очікування :)
– Движок для створення мобільного аппу для інтернет-магазину.
– Управління інтернет-магазином зі смартфону (тут очевидно буде багато роботи з магазинами під різні движки)

  • Loading tweets...