Враження від Moldova Startup Weekend

На вихідних був ментором та членом жюрі на Moldova Startup Weekend. Залишилось дуже позитивне враження. Всього в події взяло участь близько 70 учасників, котрі були розбиті на 17 команд. Оскільки івент проходив вже вчетверте за 3 роки – відчувалось, що є стабільна стартап-спільнота, чудові та запальні хлопці та дівчата. Це дивно, але десь четверта частина учасників була особами прекрасної статі. Організатори залучили спонсорів та гранти, котрі дозволили виплачувати класні грошові призи (близько $2K-$3K за перше місце) Всі команди, за одним винятком, чудово презентували себе на англійській мові.

Moldova Startup Weekend

Moldova Startup Weekend

Ось список проектів, як я їх запам’ятав:

 1. Hala. Локальний аналог Karpaty.info але в стилі Airbnb – зі списком розширених туристичних сервісів
 2. PlaceVenture. Гра навколо плейсів, щось на зразок Foursquare.
 3. Garderobe. Суміш сервісу для публікації власного гардеробу дизайнерських речей разом з маркетплейсом таких речей. Третє місце конкурсу.
 4. SociaToken
 5. Mita. Сервіс збору статистики по хабарам. Такий собі user-generated classified по хабарам в Молдові. Взяв приз як найбільший соціальний вплив.
 6. Fatshok. Програма скинення ваги за 3 місяці вартістю в $1000. IT-складова ледь проглядується, але проект робить дівчиною-інструктором фітнес-центру.
 7. H-Revo. Щось схоже на BonusWall та HRGrades
 8. DailyTaxi. Uber copycat для Молдови. Перше місце конкурсу
 9. TimeBlocks. Сервіс для візуального тайм-менеджменту. Особисто мені нагадав Atooma. Хоча на зараз автоматизація не планується, просто візуальне зображення потрібних дій.
 10. BackStage. Глобальний сервіс для роботи з музикою.
 11. BusyWay. Біржа креативних проектів для рекламодавців.
 12. Mam-zaebit. Сервіс для висловлення негативу з подальшим вирішенням озвучених претензій. Приз глядацьких симпатій.
 13. Romer. Сервіс для переадресації дзвінків на мобільний додаток, коли в роамінгу. Друге місце на конкурсі.
 14. Goodie. Сервіс гейміфікації реклами через Street-квести.
 15. ProArt. Локальний маркетплейс для локальних фотографів.
 16. QRList. Мобільний додаток для зчитування меню в ресторанах по QR-кодах.
Moldova Startup Weekend

Moldova Startup Weekend

З цікавого:

 • Fashion – дуже популярна тема зараз в Молдові. Країна має велику кількість фабрик одягу, котрі працюють на великі бренди і хоче розвивати своїх дизайнерів. Це також впливає на проекти, котрі створюють.
 • У багатьох – дуже прикольні відео-презентації. Половина використовувала Prezi. Власне презентації виглядали дуже професійно, як на команди, більшість з яких робить стартапи в перший раз.
 • Чесно кужучи багато проектів мали б успіх і в Рунеті, хоча оголошувались для Молдови.

Загалом молдовський інтернет-ринок доволі маленький. У країні десь 500 тисяч інтернет-користувачів. Існує локальний інтернет-гігант: дошка оголошень + сервіс продажу авто + нерухомість. Власне це єдина місцева інтернет-компанія з прибутком приблизко $30K-$50K. Різні люди давали різні оцінки, але всі сходились на 10 000 айтішників, до яких зараховували всіх – і телекомщиків, і енікейщиків і програмістів. Кількість програмістів, котрі працюють на аутсорс – оцінили в 2 000 чоловік.

Moldova Startup Weekend

Moldova Startup Weekend

Молдова – маленька країна, розміром з Львівську та Рівненську області разом взяті. По населенню – трішки більша за Львівську. Дуже нагадала інші балканські країни – Румунію, Сербію, Чорногорію. Загальне враження – аккуратні села, привітні люди, середній клас їздить на нормальних машинах, хороші дороги, мягкий клімат.

 • Loading tweets...