Нетворкінг в житті стартапу: чи варто витрачати на нього час?

Дуже часто стартапи жаліються мені, що важко знайти працівників. Недостатньо ресурсів, щоб зробити все вчасно, проект обганяють конкуренти. Багато хто з стартапщиків відкриває для себе принади роботи на вихідних чи “в другу зміну”.
Можна впустити багато цікавих ідей і порад, що йдуть від досвідчених чи не дуже людей, котрі працювали в цій галузі і стикались з подібними проблемами.
Не завжди вистарчає наснаги чи запалу щоб робити свій стартап.

Причини банальні і всім зрозумілі – незаповненість команд, відсутність на ринку великої кількості програмерів, що бажають кодити за equity.
Переважно айтішники люблять програми і техніку більше ніж людей і відповідно мають доволі обмежене коло знайомих, кому було б цікаво приєднатись до проекту. Чомусь недооцінюється дуже важливий компонент, котрим завжди при зустрічі обмінюються стартапщики – це спільна віра в правильність цього шляху, ентузіазм і запал.
Важливо спілкуватись з успішними стартапщиками, в котрих все вийшло і
вони змогли поєднати в собі правильного інженера з успішним підприємцем.

Вихід придуманий вже давно – це нетворкінг, тобто створення необхідного кола знайомих, котре б підтримувало цей стартап порадами, дружньою енергією. Створення зацікавленого кола людей, котрим на певному етапі можна запропонувати приєднатись до проекту.

Що ж можна для цього зробити?

– Відвідувати стартап-івенти. Їх уже є достатньо багато в Україні. Практично в кожному великому українському місті є стартап-спільнота, котра час від часу збирається на зустрічі.
– За членами команди зі спеціальними знаннями відвідуйте необхідні конференції. Потрібні маркетологи – відвідуйте конференції з інтернет-маркетингу. Потрібні андроїд розробники чи рубісти – відвідайте відповідну юзер-групу чи подію.
Люди, що ходять на події як правило набагато більш відкриті до пропозицій і здатні працювати нестандартно, ніж в середньому по професії.
– Готуйте сани влітку: навіть якщо вам зараз в команді не потрібні вже люди – думайте про майбутнє, коли все може змінитись. Говоріть про майбутнє. Як правило людині набагато легше погодитись на вашу пропозицію, якщо вона вже попередньо про це думала.
– Давайте більше ніж просять, розказуйте про себе більше ніж питають.
– Будьте цікавою людиною. Стартап – це цікаво, його засновник напевне неординарна людина.
– Після знайомства обов’язково зберігайте контакт з людиною – напишіть коротенький follow up, добавте в facebook і linkedin.

Також раджу прочитати книжку Кейта Ферацці “Ніколи не їжте наодинці”

  • Loading tweets...