Rob Hayes: “Коли найкращий час для початку бізнесу? Зараз!”.

Переклад на українську статті Rob Hayes: “Коли найкращий час для початку бізнесу? Зараз!”.

Моя улюблена відповідь на питання, котре VC отримують кожного разу, сидячи за дискусіних столом, була від Гордона Мура. “Коли ж самий найкращий час, щоб почати компанію?” хтось запитав. Мур недовірливо похитав головою і відповів: “Коли у вас є гарна ідея!”

Якщо ви подивитеся на історію успішних компаній, вони починають у хороші і погані часи. Зокрема розпочали в складні економічні часи: Microsoft в 1975 році і Lotus в 1982 році і сучасники, такі як LinkedIn У 2003 і Facebook в 2004 році. Але ви можете також легко знайти великі компанії, які були засновані в хороші економічні часи. Я можу сказати вам, що тепер точно хороший час, щоб заснувати компанію. І нинішня економіка являє собою велику частину цієї причини.

Вісімнадцять місяців тому я бачив нові компанії темпами які я ніколи не бачив. В First Round Capital ми додали 2400 нових компаній до нашої бази даних, і це були компанії, з якими у нас була фактична розмова про інвестиції протягом 2008 року. Ми знайшли кілька насправді чудових, але процент був низький. Було занадто багато похідних ідей, FNACs ( “фіча, а не компанія”), і просто бездарні. Як правило, ці компанії були створені людьми, котрі не були готові для підприємництва, але думали, що заснувати компанію це круто. Наше скорочення для цих людей тепер “# 327 співробітник компанії Google”, що означає, що їх перша робота була там, де вони робили гроші, досягли великих успіхів на своїй посаді, і подумали, почекайте, якщо Ларрі і Сергій можуть зробити це, чому я не можу?

Сталася криза і економіка завалилась. Вплив на співтовариство було дивним. Всі люди, які, засновували компанії, копіюючи своїх друзів, вирішили, що роботу в Google не таке вже й погане місце, щоб перечекати шторм. І вони зникли з ринку. Залишилися тільки підприємці з шаленими очима, оптимістичні стальні люди, які мали неймовірні ідеї і були достатньо божевільними, щоб змусити їх працювати. Не дивно, що багато з цих ідей загрожували неефективним підприємствам – вони були дуже сфокусовані на ROI.

Для нас це означало, що ми інвестували в 18 нових компаній в 2008 році, рекордно низько. Ми збираємось зробити набагато більше бізнесу в 2009 році, хоча ми ще фактично зустрічаємся з меншою кількістю компаній, ніж у минулому році.

Це важливо, тому що це означає менш конкуренції за співробітників, клієнтів, увагу користувачів, а всього решта, що вам можливо необхідно, щоб зсунути вашу компанію з мертвої точки. Крім того, у той час як кран венчурного капіталу не так відкритий, як це було минулого року, обсяг капіталовкладень у доларах тече непропорційно в порівнянні з явно великим компаніям. У минулому році в хорошій компанії, можливо, бачили 1-2 пропозиції і в компанії-бульбашці бачили одну. Сьогодні гарна компанія отримує 2-3 пропозиції, а компанії-бульбашки не отримують фінансування. Для підприємців, це гарна новина!

Так що якщо у вас є жагуча пристрасть кинути Вашу стабільну роботу в цьому середовищі, і почати будувати компанію, на цій великій ідеї, у мене немає жодної ідеї, чому б вам не почати. Зараз.

Оригінал статті – http://www.fastcompany.com/article/when-right-time-start-business-now

  • Loading tweets...