Вирішив написати книжку про технологію організації конференцій для IT-компаній.

Вирішив написати книжку про те, чим щільно займаюсь протягом останніх 4 років – про організацію конференцій та інших подій для айтішників чи на IT/інтернет тематику.

Про мене
В організації навчальних заходів в IT з 2003 року. Професійний організатор конференцій з 2009 року. За цей час було проведено 17 конференцій від 150 до 500 учасників кожна. Організатор безлічі мітапів, майстер-класів та тренінгів. Організатор 2 тренінгових центрів для IT-компаній. Загальна кількість учасників на всіх подіях – близько 8 тисяч. Засновник Lviv Startup Club, котрий проводить 7 IT-конференцій у Львові щорічно. Співорганізатор та ведучий низки всеукраїнських конференцій.

Книжка насамперед буде цікава власникам IT-компаній, котрі задумуються над тим, щоб організувати свою конференцію чи інший захід. Хоча можливо і мої колеги – професійні організатори подій знайдуть в ній щось для себе цікаве.

Сподіваюсь після прочитання цієї книжки компанії будь-який власник IT-компанії зможе успішно організувати корпоративну подію. А за допомогою цієї події зможе забезпечити себе найкращими працівниками. Чи знайде невибагливих клієнтів з цікавою роботою. Також, можливо, хтось зрозуміє, що робити щоб з тобою говорили “на рівних” гравці ринку, якщо ти швидко виріс.

Робоча назва: “Успішні події для IT-компаній! Як власнику компанії правильно організувати корпоративну конференцію?”

Попередній список глав.

 1. Двигун прогресу: Навіщо компанії проводити свою конференцію. Основні цілі проведення конференцій: клієнти, рекрутинг, позиція на ринку, партнерські, навчання індустріі, золотий актив. Приклади успішних конференцій на ринку Украіни. Яких результатів варто чекати.
 2. Дорожня карта: Як зрозуміти чи потрібна вам конференція. Критерії того, що вам дійсно потрібно проводити конференцію? Можливі замінники. Хто відвідувачі конференції. Чому відвідувачі прийдуть на вашу подію. Різні формати: Клієнтський семінар, Хакатон, Конкурс, Конференція, Галашоу.
 3. Загін Дельта-Форса: Як знайти організаторів події всередині компанії. Які люди потрібні для організації конференції. Основні ролі: Режисер, Проектний менеджер, Маркетолог, Менеджер з партнерства, SMM-менеджер, Контент-менеджер, Дизайнер, Адміністратор, Системний адміністратор, Ведучі потоків, Оргкомітет. Хто такий режисер конференції та хто може ним бути. Відмінність ПМа (Продюсера) конференції від класичного ПМа в IT. Ризик-менеджмент та стресостійкість. Що має вміти маркетолог. Чому менеджер з партнерства – це окрема роль. Кого потрібно на SMM-менеджера? Адміністратор конференції – не перша, але й не друга людина на події. Яку роботу можна віддавати фрілансерам? Основні моменти роботи з підрядниками. Волонтери: чи варто з ними зв’язуватись і наскільки розраховувати?
 4. Технологія організації конференції: Повний покроковий план заходів.Покроковий план організації та перші кроки. Як вибрати дату проведення конференції. Паралельні / конкурентні події: що робити. Забронювати зал: де знайти, основні моменти домовленості про місце проведення. Сайт конференції – що на ньому повинно бути, чого бути не повинно.
 5. Пентаграма сили: 4 сектори успішної конференції 4 сектори успішної конференції. Чого насправді можна навчити на конференції. Які результати ви можете обіцяти учасникам. Чому наукові конференції безкоштовні. Сила нетворкінгу на конференціях. Чому конференції такі популярні в IT.
 6. Головні дійові особи: Де шукати спікерів і як з ними працювати. Які бувають спікери. Спікери-зірки та спікери-локомотиви. Хто може бути доповідачем на конференції. Де знаходити спікерів. Як запрошувати. Чому спікери виступають на конференціях. Найбільш небезпечні моменти в роботі з спікерами.
 7. Аншлаг: Як зібрати повні зали учасників конференції.Чому продавати участь у конференції та продавати ноутбуки – це не одне й те ж саме. Основна особливість маркетингу конференції. Email-маркетинг. SMM. PR та робота з ЗМІ. Контекстна реклама. Статейний маркетинг. Воронка продаж квитків на конференцію. Основне правило маркетингу конференції.
 8. Друзі-супутники: Як правильно домовлятись з партнерами.Комерційні, інформаційні та технічні партнери: яка між ними різниця. Як сформувати комерційні пакети. Що можуть дати інформаційні партнери та основне протиріччя роботи з ними. Де знаходити технічних партнерів та цимес роботи з ними.
 9. Прем’єра: Як провести подію без авралів та стресів. Тяжка доля організатора конференцій. Робота з власниками приміщення перед подією. Набір персоналу для роботи на місці. Домовленості про фотозйомку. Відео-зйомка та трансляція в інтернеті. Необхідна техніка для конференції. Підготовка приміщень перед подією. Кейтеринг: як годувати і скільки це коштує. Коли кава, коли чай. Важливі дрібниці: туалети, чистота. Інформування учасників перед конференцією.
 10. Сухий залишок: Що робити, щоб закрити конференцію. Чому після закриття конференції вся робота тільки починається. Основна помилка всіх починаючих організаторів. Як додати цінності учасникам після проведення події: Фото, відео, матеріали конференції. Сформувати імідж на ринку: відгуки учасників та IP. Зворотній звязок: Три причини чому він потрібен. Що залишається в організатора після проведення конференції. Що робити, якщо вам потрібні клієнти. Що робити, якщо потрібні працівники. Інші “що робити”.
 11. (Бонусна глава #1) Багаторукий бог Далайна: Які можуть бути форс-мажори та що з ними робити.Які можуть бути форс-мажори. Що робити, коли не доїхали спікери, коли не назбиралось учасників, коли підводить власник приміщення і ще 30 різних типових випадків.
 12. (Бонусна глава #2) А тепер поговоримо про гроші:Економіка конференції. Вартість квитків на конференцію. Розмір найбільш типових витрат. Два способи розрахунку собівартості одного учасника конференції.

Власне кажучи це дорожня карта того, про що я збираюсь написати, та у мене стільки різноманітної інформації та досвіду в цій сфері, що я таки боюсь, що можу розкрити не те, що найбільш цікаво. Тому буду вдячний за наводку, про що все-таки найбільше хочеться прочитати в цій книжці. В коментарях або на email: smarteventua@gmail.com

Глави книжки буду викладати по одній в блог. Якщо хочете отримувати на email при виході – підпишіться на розсилку матеріалів нижче. Також для тих, хто підпишеться будуть доступні деякі найбільш цікаві розділи, котрі я не буду викладати в вільний доступ. Тобто повну версію книги по главам отримають тільки ті, хто ввійде в тестову групу.

Також учасники тестової групи наприкінці процесу отримають повну книжку в електронному варіанті. А тих, хто буде найбільш активним – чекає паперовий варіант з автографом автора.

Після написання всі глави книжки будуть прибрані з сайту. Вартість паперового екземпляру книжки в роздрібній мережі: 300 грн. Вартість електронного варіанту: 95 грн.

Отримувати всі розділи з книжки на email:

* indicates requiredFAQ (Найбільш часті запитання)

Q: Навіщо це мені?
A: Я назбирав достатньо причин, щоб написати цю книжку.

 • Є відчуття, що організація івентів – це етап в моєму житті і хочеться весь багаж знань, який був накоплений на цьому етапі залишити в вигляді корисноі, структурованоі інформаціі.
 • Я бачив багато невдалих івентів, котрі були б цікаві, якщо б були правильно організовані. Сподіваюсь з появою цієі книжки кількість хороших івентів збільшиться. І мені чи будь-кому іншому будуть мати можливість з користю провести вихідні.

Q: Чи підходить ця технологія для організації конференцій не в IT ?
A: На дуже абстрактному рівні – так, якщо застосовувати написане в книжці так як написано – ні. Зокрема зовсім інша специфіка роботи з доповідачами, інакше потрібно будувати маркетинг, відрізняються також допустимі формати.

 • Loading tweets...