Повертаюсь в навчання: 1 грудня буду проводити тренінг “Основи високотехнологічного підприємництва”.

Мене багато раз просили провести тренінг для стартапів, але кожного разу я відмовлявся. За останні чотири роки, що я в високотехнологічному бізнесі, я організував близько 30 Lviv Startup Club, 15 великих конференцій-вертикалей, з 50 майстер-класів. Але не прочитав жодного тренінгу про те, як робити стартапи.

Для тих, хто не знає, викладацькою діяльністю я займався з 2002 року в 83 школі та КА ШАГ, а в 2006-2008 роках активно проводив тренінги по тайм-менеджменту, personal improvement та soft skills в IT. За плечима – навчання на тренерському курсі в Мерилін Атткінсон, тренінгу тренерів Всеволода Зеленіна та сертифікат асоційованого коуч-практика від УАТ. Думаю сумарно за останні 10 років я особисто провів більше 100 тренінгів, навчальних програм та майстер-класів. Зрештою ті, хто на цьому розуміються, могли спостерігати, що мої конференції побудовані як великі навчальні програми, тільки з різними лекторами.

Тим не менше я до останнього часу відмовлявся вести тренінги по стартапам.

Чому? Тому що вважав, що основне, що потрібне майбутнім фаундерам – це позитивна мотивація, спілкування з собі подібними, дружня підтримка досягнень та доступ до венчурного капіталу. Більшість моїх знайомих власників успішних стартапів виросли якраз на такому бульйоні. Знання ж індустрії – це було те, що передбачалось по дефолту. Тим більше, що літератури та онлайн-ресурсів в Інтернеті повно.

Мені здавалось, що така тенденденція була по всій індустрії. Що в Долині можна знайти набагато більше конференцій та meetups ніж тренінгів по стартапам.

Education

Education

Тим не менше з’явилась група людей, що переконала мене в тому, що такий тренінг потрібен. Зрештою я й сам почав свій шлях з створення стартап-спільноти саме на тренінгу Дениса Довгополого “Основи технологічного бізнесу”. Прийшов час віддавати моральні борги.

Я згадав всі наші розмови з Kartinka, FPSComponents, – всю менторську роботу, котру проводив під час пітчів стартапів на Lviv Startup Club, всі години консалтингу стартапів і усвідомив, що в 50% випадків говорю одні й ті ж самі речі. Котрі можу узагальнити і прочитати один раз для всіх одразу.

Я зрозумів, що на заході є хороша навчальна система і там підприємництву вчаться з школи, там його кожен день бачать навколо серед знайомих і родичів. Ті, хто обрав собі IT-спеціальності вивчають особливості високотехнологічного підприємництва в університетах. Там викладають Стів Бленк, Alexander Osterwalder та інші гіганти. У них є онлайн курси Стенфордського університету. Це дає можливість трьом студентам Стенфорду, котрі ще зранку не знали один одного ввечері зустрітись в кафе, розписати на серветках за дві години executive summary і в наступні три роки робити разом стартап.

Крім того – у нас уже є достатня база в декілька сотень стартапів, котра дозволяє проаналізувати як працюють західні моделі в наших реаліях. А реалій і особливостей достатньо – слабий доступ до венчурного капіталу на ранніх стадіях,

Це причина по якій все прочитане в “4 steps to Epiphany”, “Startup Owner Manual”, “Business Model Generation” та “Lean Startup” потрібно пропускати через призму секретів успіху місцевих стартапів.

Тому я сів думати, підняв старі архіви наших дискусій з стартапами і почав спілкуватись з тими, хто бажає реалізувати свої круті стартап-ідеї. Ми домовились з групою, котра замовила в мене цей тренінг, що це буде одноденне навчання і воно буде покривати наступні теми:

 • Чому і кому варто створювати свій стартап?
 • Яку компанію будуємо? Особливості високотехнологічного підприємництва.
 • Як згенерувати ідею власного стартапу?
 • Налаштування діалогу з ЦА і відмінності опитувань від замірів.
 • Ітеративне тестування ідей та гіпотез в стартапі
 • Монетизація зусиль: Як згенерувати правильну бізнес-модель.
 • Кілька підходів в маркетингу.
 • Типові помилки українських стартапів.
 • Написання Executive Summary стартапу
 • Які проекти шукають інвестори і спілкування з ними.

Тривалісь – 8 годин, з 10 до 19, з годинною перервою на обід. Можливо закінчимо раніше.

В якому форматі це все буде?

 • Будуть приклади з української практики
 • Вправи і завдання на пропрацювання
 • Узагальнені речі “як правильно”

Ціль – вийти з тренінгу з написаним Executive Summary своєї затії і розумінням, що робити на кожному кроці.

Також ми домовились, що група буде відкрита і зможуть доєднатись люди “зі сторони”.

Дата проведення тренінгу – субота, 1 грудня.

Реєстрація тут – https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEdRQUlVeG1kMEE1M0dWOGMzWS1velE6MQ#gid=0

Анонс тренінгу Стартап-базовий: “Що робити з ідеєю, щоб вона взлетіла?”

Сподіваюсь на основі стартапів, що пройдуть цей та інші тренінг сформується спільнота успішних підприємців, що розмовляють однією мовою і розуміють один одного з-пів слова. Думаю про спеціальні події для такої спільноти та інші можливості для розвитку. Взагалі, коли бачиш стартап з самого початку, коли розумієш його – можеш більш аргументовано рекомендувати його для інвесторів. Також мої випускники завжди можуть розраховувати на мою допомогу в пошуку потрібних контактів, партнерів чи менторів по різних напрямках: GameDev, Travel, eCommerce, SaaS, Social Media, Mobile, Health Care.

Я написав “повертаюсь в навчання” – я дійсно вирішив приділити більше часу проведенню тренінгів. Тому якщо буде достатньо бажаючих і тематика співзвучна з моїми проектами – готовий провести якісні тренінги, котрі довезуть учасників до бажаної мети.

П.С. Подарую білет в IMAX будь-кому, хто запропонує мені назву тренінгу, що мені сподобається.

 • Loading tweets...