Підсумки Lviv Startup Club 16 “New ideas vs copycats”

В цілому задоволений конференцією. Людей зібралось небагато, але всі пов’язані зі стартапами. відповідно і дискусії були більше по темі.

Багато говорили про проблеми. І на круглому столі. Навіть можливо забагато. Думаю наступив той етап в розвитку руху, коли всі вже попробували свій перший стартап, зіткнулись із труднощами і зараз шукають шляхи їх розвязання, озвучуючи труднощі іншим учасникам конференції з надією, що ті поможуть. Як не дивно дехто, хто озвучував проблеми зразу і отримував відповідь як їх обійти.

По першій панельній дискусії аутсорсинг і стартап основний висновок – ніхто не вірить, що можна робити бізнес-орієнтований стартап, сидячи в Україні. Навіть ті, кому це уже вдалось )) Напевне йдеться про те, що докладаючи значних зусиль в своїй ніші, ти все рівно будеш далеко позаду тих, хто не особливо напрягаючись знаходиться в Долині. Як хороші напрямки для своїх стартапів називались ігри в соц. мережах і
Як причини такого невтішного стану – майже однакова ЗП для розробників в нас і там, низьке володіння предметною бізнес-областю наших девелоперів, незацікавленість в вирішенні бізнес-проблем наших науковців, відсутність підприємницького духу і “хіба ревуть воли як ясла повні”. Всі радили шукати партнерів закордоном і робити свої проекти в партнерстві з ними. Провели експеримент – аккаунти в фейсбуку були майже у всіх, в твіттері – в половини учасників, в foursquare – лише у декількох.

По другій дискусії прийшли до висновку, що в Україні є багато областей, де можна робити копікати. Великі компанії туди не лізуть, бо там для них немає швидкого прибутку. А от невеликі компанії можуть застовбити нішу і чекати росту інтернет-ринку. Палилось багато цікавих ідей для копікатів. Дехто ділився причинами свого неуспіху, напевне основна – бажання змінити укр. ринок під західний, а не врахувати особливості локального, відповідно змінивши продукт.

Наступний стартап клуб вирішив присвятити партнерству – між продавцями і програмістами. А також проблемам, котрі виникають у партнерстві. Буде 22 січня.

  • Loading tweets...